Sidebar

Sidebar

chall-1

Konstrukcja inżynierska na 2021 r.

Sala koncertowa kompleksu
Cavatina w Bielsku-Białej.
Przystąpienie
do Grupy Zeman
wiedeńskiego biura projektowego
Waagner Biro
zwiększyło potencjał projektowy
i pozwoliło podjąć wyzwanie,
które oprócz dużej złożoności -
około 1400
elementów konstrukcyjnych
połączonych
niemal 800 węzłami -
narzucało niezwykle rygorystyczne
wymogi terminowe.

Cavatina Hall Bielsko-Biała

Projektowanie i konstrukcje inżynierskie

Zeman HDF zajmuje się projektowaniem i montażem konstrukcji inżynierskich od ponad 30 lat. Jednymi z największych wykonanych przez nas realizacji są Złote Tarasy w Warszawie, Terminal w Modlinie oraz Silos w Piechcinie. Stale kierujemy się najnowszymi technologiami, jak również trendami branżowymi, co pozwala nam dostarczać kompleksowe i nowoczesne rozwiązania. Nasza firma inżynieryjna operuje też za granicą, gdzie już udało nam się wykonać budowle takie jak na przykład Blob w Eindhoven.

Jako biuro projektów konstrukcyjnych wykonujemy także stalowe hale przemysłowe, w tym hale pod klucz. Nasze budowle są prefabrykowane, dzięki czemu jesteśmy w stanie przyspieszyć proces montowania. Mogą być oparte na powtarzalnych schematach albo na nowych, przygotowanych pod specyficzne potrzeby klienta. Konstrukcje stalowe w budownictwie muszą dorównać kroku coraz to wyższym standardom, zatem w ofercie posiadamy również elementy składające się z profili SIN.

Niezależnie od tego, czy mówimy o prostych halach magazynowych, nowoczesnych halach produkcyjnych z częścią biurową, czy specjalistycznych konstrukcjach, takich jak hale stalowe z suwnicą bądź hale rolnicze, nasze doświadczenie i umiejętności pozwalają nam sprostać każdemu zadaniu. Proponowane usługi obejmują pełen zakres prac od konsultacji oraz projektowania, przez dostawę, aż po montaż konstrukcji halowej – wszystko z indywidualnym podejściem, dopasowanym do potrzeb klienta, zarówno w zakresie konstrukcji pełnościennej, jak i kratowej, systemowej czy indywidualnej, jedno- lub wielonawowej, a także hali ramowej.

Nasze doświadczenie w dziedzinie inżynierii pozwala nam podjąć się najbardziej skomplikowanych wyzwań konstrukcyjnych. Zarówno w przypadku konstrukcji stalowych lekkich, jak i kompleksowych rozwiązań dla obiektów przemysłowych czy sportowych, nasz zespół doświadczonych inżynierów oraz specjalistów jest gotowy sprostać zadaniu. Dysponujemy zaawansowanym biurem projektowym, profesjonalnymi zespołami montażowymi oraz kadrą wysoko wykwalifikowanych inżynierów, którzy uwielbiają wyzwania i doprowadzają nawet najbardziej skomplikowane projekty do pomyślnego zakończenia. Nasza praca opiera się na solidnych analizach, obliczeniach konstrukcji hal stalowych, jak również innowacyjnych rozwiązaniach, które pozwalają na realizację unikatowych instalacji, obiektów sportowych czy innych obiektów przemysłowych wymagających niestandardowego podejścia.

W dziedzinie konstrukcji logistycznych i magazynowych nasza ekspertyza jest niezastąpiona. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak kluczowe są efektywne, bezpieczne oraz funkcjonalne obiekty dla wspomnianych branż. Od pojedynczych hal magazynowych z zapleczem biurowym, po zaawansowane centra logistyczne – nasze rozwiązania są dostosowane do specyficznych wymagań, jak również trendów rynkowych. Zapewniamy kompleksowe usługi od projektu aż po montaż konstrukcji, włączając w to nowoczesne hale magazynowe, lekkie konstrukcje stalowe, a także obiekty magazynowo-produkcyjne z zapleczem socjalno-biurowym.

Naszym klientom oferujemy szybką realizację, dzięki własnym innowacyjnym rozwiązaniom projektowym, prefabrykacji oraz sprawnej logistyce montażowej. Wyróżnia nas również konkurencyjna cena, co w połączeniu z wysoką jakością wykonania i serwisem pozwala nam na prezentację wyjątkowej oferty na rynku konstrukcji magazynowych logistycznych. Projekty, zrealizowane dla ponad 500 000 m2 powierzchni magazynowo-logistycznych, stanowią potwierdzenie naszego profesjonalizmu, jak również doświadczenia w branży.

Specjalizujemy się zarówno w budownictwie przemysłowym, jak i ogólnym, szkieletowo-stalowym. Nasza wszechstronność pozwala nam na realizację wielu bardzo różniących się od siebie projektów. Jest to dla nas szczególnie ważne, ponieważ nasi klienci mogą przy tym być pewni, że podejdziemy do ich zlecenia indywidualnie. Istotą naszej pracy z konstrukcjami stalowymi pozostają jednak nade wszystko znajomość tworzywa, myśl techniczno-organizacyjna, a także wysokie kompetencje kadry. Chcemy być postrzegani jako firma inżynierska, która nie tylko dostarczy projekt, ale również zagwarantuje jakość konstrukcji i profesjonalny montaż.

Dbamy o to, aby każda realizowana przez nas konstrukcja, czy to hala stalowa dla rolnictwa, obiekt przemysłowo-magazynowy z biurami, czy nowoczesna hala produkcyjna odpowiadała na indywidualne potrzeby naszych klientów, zapewniając im maksymalną funkcjonalność oraz bezpieczeństwo przy użytkowaniu. Nasze hale stalowe – jednospadowe, dwunawowe lub łukowe – są projektowane z myślą o optymalnej adaptacji do różnorodnych zastosowań, oferując rozwiązania na miarę oczekiwań najbardziej wymagających użytkowników. Korzystając z najnowszych technologii, a także materiałów, jesteśmy w stanie zapewnić zarówno energooszczędność, jak i trwałość konstrukcji, co wraz z naszym doświadczeniem stanowi solidną podstawę do tworzenia wartościowych inwestycji dla przyszłości.

Zapraszamy do współpracy przy realizacji projektów, które nie tylko będą wizytówką Państwa działalności, ale również przyjaznym oraz funkcjonalnym miejscem pracy. Cenimy sobie możliwość tworzenia przestrzeni, które ułatwiają naszym klientom osiąganie konkretnych celów biznesowych. Od małych hali warsztatowych po rozległe budynki magazynowo-usługowe – każdy projekt traktujemy z równym zaangażowaniem, prowadząc zainteresowanych naszymi usługami przez cały proces, aby ich wizja stała się rzeczywistością.

ukończone
realizacje
w ciągu
1
lat na rynku
Biuro projektowe konstrukcji stalowych – budownictwo szkieletowe, budownictwo przemysłowe – projektowanie i konstrukcje inżynierskie | Zeman HDF Sp. z o.o.
1992 © 2023